Stanovení cílů Slovanského hnutí

A. SPOLEČNÝ CÍL – DUCHOVNÍ RŮST

 

1. SEBEUVĚDOMĚNÍ– dosahování vyšší uspořádanosti vědomí:

1.a)Přeměnit falešné sebevědomí – egoismus na pravé sebevědomí, tj. Sebepoznání

1.b)Společné bytí – poznání, že blaho a spása jednotlivce souvisí s blahem a spásou všech bytostí. Dobrovolné spojení sebe-vědomých individuí.

1.c)Přejít od víry k poznání a vnímání duchovního světa

 

2. TVOŘENÍ – vytváření toho, co ještě dříve v existenci nebylo – nových zážitků, mravních úsudků a souvztažností logického myšlení

 

3. MOC

3.a) překonání odporu hmoty, všemohoucnost – ovládání sebe sama a prostřednictvím toho pomáhám rozvoji skutečnosti kolem sebe

3.b) plné ovládnutí prostoru, nekonečnost – uvědomuji si procesy nejen v sobě, ale dále v rodině, národě, Zemi a dále

3.c) plné ovládnutí času, věčnost – nežiju ze dne na den, ale uvědomuji si souvislosti, cykly tisíce let před i po

 

B. Proč? – Účel a CÍLE SLOVANSKÉHO HNUTÍ

 

1. SEBEUVĚDOMĚNÍ – Život v SOULADU s přírodou a SOUNÁLEŽITOSTÍ s lidmi.

Tou novou omlazující silou rozvíjející sounáležitost, kterou má přinést Slovanské hnutí je sebeuvědomění na základě sebepoznání za podpory duchovní vědy. Tzn. přechod od víry k vědění a poznání v oblasti vnímání a prožívání sounáležitosti pozemské i vesmírné Jednoty (Vše-Jsoucnosti).

Slovan ví kdo je. Je sebe-uvědomující se individualita, která poznává Pravdu o světě a směřuje k pozemské i vesmírné Jednotě.

 

2. TVOŘENÍ – Vyjít z tradic a aplikovat je na dnešní dobu, úměrně ke změně vědomí a duchovnímu rozvoji lidí. Vytvořit prostor pro komunitní život na základě pravidel zvyšujících kvalitu života.

Ve Slovanských komunitách by tyto pravidla měli členové těchto komunit zažít a přenést je do každodenního života ve svých rodinách, firmách, spolcích apod. Slované jsou sebeorganizovaní a sami rozhodují o svých životech.

 

3. MOC – Zvyšování porozumění a chápání světa okolo nás, duchovních světů a sebe sama pomocí Slova.

Na základě ovládnutí Slova přinést metody k používání Slova k duchovní přeměně člověka – jak sebe sama, tak okolní reality.

 

C. Co? – VÝSLEDKY

 

1.  SEBEUVĚDOMĚNÍ

a) Slovan poznal své pravé Já, a je schopen podle své úrovně nelpět na svém majetku, egu, pocitech, k tomu mu pomohlo kvalitní žití běžného života – práce na sobě a účast na komunitním životě ve Slovanské hnutí.

b) Slované si uvědomili, kdo jsou, vzali si inspiraci z tradice Předků a vytvořili koncepci pro kvalitní život v současné době pro současného člověka, s ohledem na jeho duchovní vývoj, tak, aby žil v souladu s Přírodou a sounáležitosti s lidmi okolo něj, předně ve společenství a také v postupně se vzdalujících kruzích.

c) Slované napomohli uchopit poznání o duchovních světech pro vědce i běžné lidi.  Propojili dávné poznání KONů stavby světa a jemnohmotných světů a zpřesnění poznání o skutečných dějinách. To umožnilo lidem žít více v Pravdě o sobě a dějích kolem sebe, což vedlo k větší možnosti vzájemně spolupracovat.

 

2. TVOŘENÍ

a) Slované vytvořili společenství, které je

– suverénní, o svých záležitostech rozhodují sami, nejsou manipulovatelní zvenčí, mají zdroje své společenství udržet suverénní

– rovnovážné, vyšší postavení, kompetence a odpovědnost odpovídá duchovní a mravní úrovni, znalostem

– rozvíjející, jsou stanovena pravidla společenství, která jsou v souladu s KONy, každý začíná od píky a posun záleží jen na člověku, jak roste a sám se posunuje k vyšší odpovědnosti. Posun je testován zkouškami, na které se člověk sám hlásí. Každý nalézá své Cíle ve vztahu ke Společným cílům společenstva. Duchovně vyšší podporuje duchovně nižší, duchovně nižší má úctu k vyššímu.

– podporuje tvoření, společenstvo má pravidla a podporuje nalezení vhodného způsobu tvoření hodnot jednotlivce, tak aby mu i společenstvu přinášel nejvyšší ekonomický, tělesný, duševní s duchovní rozvoj.

přirozené, Slované nalezli model ideálního Muže, Ženy a Rodiny jako základ pro fungování Člověka na Zemi v této době, vzor který má vrůstat do člověka od zrození

b) Slované vytvořili Slovanskou školu o dějinách, napravili pokřivené dějiny a zvědomili na co mohou být Slované hrdí a poučili se z předchozích chyb. Zbavili se falešného sebehodnocení a stereotypů (jak „záporných“ tak „kladných“), nalezli svůj tvůrčí a duchovní potenciál.

c) Slované se spojili navzájem, Všeslovanská myšlenka

d) Vzdělávání obřadníků

 

3. MOC

a) Slované lépe pochopili pravidla fungování vesmírů a nabízí jejich poznání dalším tak, že respektují jejich cestu, kterou tito lidé uplatňují poznaná pravidla a nepředělávají je podle svého obrazu. Slované nenabízí cestu (styl) jak fungovat, ale poznání pravidel.

b) Slované uplatňují svou koncepční moc podporou svých Cílů, podporují kohokoli, kdo je v souladu se Společnými Cíly.

c) Slované uchopili Slovo a přinesli pomocí slovanského jazyka lepší pochopení reality, těm, kdo se o to zajímají do denního života, a tím urychlení duchovního rozvoje.

 

D. Jak? ČINNOSTI

 

SEBEUVĚDOMĚNÍ – úroveň teorie a vysvětlování

 

  • Vzdělávání v oblasti duchovní vědy – Slovo a Bukvice jako obrazné písmo, Kony  – pravidla fungování vesmíru ve slovanském pojímání a srovnání s dalšími modely/naukami – nalezení pravidel.
  • Celitelství, zdraví
  • Dějiny – ucelená rekonstrukce dějin, odhalování konstruktů historie
  • Kvality života a jejího řízení
  • Slovanské světopojímání – vytvoření slovanské cesty uplatnění Konů, Zpracování slovanské tradice a starého poznání pro dnešní dobu. Mravní standardy, náš kalendář. Společenské uspořádání pro dnešní dobu – neparazitická ekonomická pravidla, Pěstování zdravých potravin, původní semena

 

TVOŘENÍ – úroveň Tvoření a realizování kurzů a dalšího různého vzdělávání k osvojení pravidel života

 

  • V oblasti tělesné – vědomý pohyb, Zdrava, slovanské bojové umění, Vědomé stravování- např.Wellnessvýživa, pěstování zdravého jídla
  • V oblasti duševní – Vědomý zpěv, obnova slovanských písní, vědomý tanec – chorovody, Psychoenergolytika
  • V oblasti duchovní – Vědomé používání slova, sebeřízení a řízení

 

MOC – oblast praktického života

 

  • Rodiny – Práce, činnosti v rodině, život podle slovanské kultury a světopojímání
  • Občiny – Setkávání a práce v občinách, vysazování svatohájů, pravidla pro fungování občin, organizování osad, vzdělávání vedoucích, meditace
  • Državy – společné oslavy, samospráva společenstva, vytvoření državy, práce na informačním poli (propagace slovanství, vytvoření mediálního domu,
  • Spolupráce s ostatními subjekty – např. Slovanský festival
  • Zajišťování zdrojů fungování Slovanského hnutí – finance, lidé, zázemí

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Přejít nahoru